Wiadomości tygodnia

W Rykach dogrywka

Wstępne wyniki niedzielnego głosowania wskazują, że w Rykach odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza. ...

czytaj więcej

.

Nasz nRegion w twoim domu!

Chcesz aby Tygodnik Nasz nRegion docierał bezpośrednio do twojego domu?

czytaj więcej

Komunii nie będzie

To już pewne – w tym roku w naszym regionie nie będzie I Komunii Świętej. Zawiedzione ...

czytaj więcej

E-Dęblin E-Dęblin E-Dęblin Reklama E-Ryki
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta

Dęblin, reklama
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
Reklama
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
Ryki, reklama, Warowny
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta

Akcja „Daj włos” w Rykach

W studio fryzur „Kate” w Rykach prowadzona jest akcja zorganizowana przez Fundację Rak’n’Roll, której celem jest zbieranie włosów na naturalne peruki dla osób poddawanych chemoterapii.

Salon Fryzur  Kate miejsce akcjiWłosy to jeden z najważniejszych atrybutów naszego wyglądu, choć zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo one dla nas znaczą. Ich utrata niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Dotkliwie przekonują się o tym osoby będące w trakcie leczenia chemioterapią. Utrata włosów to skutek uboczny, który przeraża chorych najbardziej. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną Fundacja Rak”n”Roll pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii. Ładna, dobrze dobrana peruka, może zdecydowanie poprawić kondycją psychiczna i samopoczucie. Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a dopłata do nich jest wyjątkowo niska. W odpowiedzi na tą sytuacje ruszyła akcja „Daj Włos”.

Pani Zofia prezentuje swój piękny warkocz

Pani Zofia prezentuje swój piękny warkocz

– Fundacja wraz z moim salonem angażuje osoby, które zmieniając fryzurę chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie fundacji ściętych włosów, pozwoli na zrobienie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii. W akcji może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić cos dobrego dla innych – mówi Katarzyna Butrym, właścicielka studio fryzur „Kate”.

16 letnia Zofia Warowna

16 letnia Zofia Warowna

Do akcji przyłączyła się także 66 – letnia Zofia Warowna. Mieszkanka Nowej Dąbi swój metrowy warkocz obcięła 50 lat temu i teraz oddała go na ten szczytny cel. Zdaniem pani Katarzyny włosy są w doskonałym stanie, bez porównania mocniejsze i grubsze niż obecnie, co jest najlepszym dowodem, że babcine sposoby ich pielęgnacji w postaci szarego mydła i octu przynosiły bardzo dobre efekty. Włosy pani Zofii bez wątpienia posłużą do stworzenia nie jednej peruki dla potrzebujących osób. Z naszej strony zachęcamy wszystkie dziewczyny i panie, które chcą zmienić swoje fryzury i pozbyć się długich włosów do wzięcia udziału w akcji Fundacji Rak’n’Roll.

RJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 + 1 =

 Pozostało znaków

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>