Wiadomości tygodnia

W Rykach dogrywka

Wstępne wyniki niedzielnego głosowania wskazują, że w Rykach odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza. ...

czytaj więcej

.

Nasz nRegion w twoim domu!

Chcesz aby Tygodnik Nasz nRegion docierał bezpośrednio do twojego domu?

czytaj więcej

Komunii nie będzie

To już pewne – w tym roku w naszym regionie nie będzie I Komunii Świętej. Zawiedzione ...

czytaj więcej

E-Dęblin E-Dęblin E-Dęblin Reklama E-Ryki
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta

Dęblin, reklama
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
Reklama
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
Ryki, reklama, Warowny
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta

Narodowe Siły Rezerwowe – szansa dla rezerwistów?

Narodowe Siły Rezerwowe, czyli nowa forma pełnienia służby wojskowej stanowi ofertę Sił Zbrojnych RP dla żołnierzy rezerwy, stwarzającą możliwość połączenia służby wojskowej z jednoczesną pracą w cywilu.

Rekrutacja do NSR na targach pracyNarodowe Siły Rezerwowe tworzą żołnierze rezerwy, którym nadano przydziały kryzysowe. Jest to wyselekcjonowany zasób osób, które odbyły służbę wojskową, posiadających przydziały kryzysowe na określone stanowiska służbowe w jednostkach wojskowych, nadane w wyniku ochotniczo zawartych kontraktów na pełnienie służby wojskowej w rezerwie i pozostających w dyspozycji do wykorzystania w przypadku realnych zagrożeń militarnych i niemilitarnych, zarówno w kraju, jak i poza granicami państwa.

Narodowe Siły Rezerwy nie mają charakteru odrębnego komponentu Sił Zbrojnych RP. Stanowią jedynie uzupełnienie części etatowych stanowisk poszczególnych jednostek wojskowych. O obsadzie i wykazie stanowisk służbowych dla potrzeb NSR decydują dowódcy jednostek wojskowych.

Cały czas prowadzimy nabór do jednostek wojskowych. Na początku grudnia i w styczniu powołamy kolejnych 30 żołnierzy do służby przygotowawczej. Po przejściu szkolenia podstawowego żołnierzom, którzy spełnią wszystkie wymagane przez nas kryteria zaproponujemy miejsca w Narodowych Siłach Rezerwowych. Chciałbym podkreślić, że każdy żołnierz rezerwy może być na kontrakcie w NSR do 60 roku życia – wyjaśnia mjr Marek Rodziewicz, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Puławach i dodaje:

Od 1 stycznia NSR bezpośrednio zostaną podporządkowane Sztabowi Generalnemu, co podnosi rangę tego komponentu sił zbrojnych naszego kraju.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie obowiązków w ramach NSR powinni spełniać wymagania podobne do tych, jakie obowiązują osoby powoływane do czynnej służby wojskowej: polskie obywatelstwo, odpowiedni wiek życia oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej. Członkiem NSR może być osoba będąca żołnierzem rezerwy, która pełniła wcześniej czynną służbę wojskową

Wystarczy podpisać kontrakt, aby za otrzymane wynagrodzenie corocznie brać udział w zaplanowanych wcześniej ćwiczeniach wojskowych (do 30 dni w roku), uczestniczyć w szkoleniu oraz kursach specjalistycznych, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności.

Służba w Narodowych Siłach Rezerwowych stwarza także możliwość wyróżnienia się we własnym środowisku, poprzez niesienie natychmiastowej pomocy w zwalczaniu klęsk żywiołowych i ich skutków (powodzi, pożarów itp.), akcje ratowania życia ludzkiego oraz uczestnictwo w misjach poza granicami kraju.

RJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 + = 13

 Pozostało znaków

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Reklama

Reklama

E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
E-Ryki, Portal Nowoczesnego Miasta
Reklama
Reklama
Reklama

Pomysł na biznes

Szukaj w serwisie

Reklama